Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY’ın başkanlığında, Daire Başkanlarımızın da katılımıyla; Diyarbakır ili Sur ilçesi, Mardin ili Nusaybin ilçesi ve Şırnak ili Cizre ilçesinde mesleki ve teknik ortaöğretim okul ve kurumlarındaki eğitim-öğretim süreçlerini ve yaşanan problemleri değerlendirmek ve uygulamadaki birlikteliği sağlamak amacıyla 12 Şubat 2016 Cuma günü Ankara Başkent Öğretmenevinde söz konusu ilçelerdeki mesleki ve teknik eğitimden sorumlu şube müdürleri ile mesleki ve teknik ortaöğretim okul müdürlerinin katılımıyla bir toplantı yapılmıştır.

Toplantının açılışını yapan Genel Müdürümüz, başta Sayın Bakanımız olmak üzere Bakanlığımızın tüm birimleri ve çalışanlarının bölgede görev yapan fedâkar eğitim çalışanlarının yanında olduğunu; moral ve motivasyonlarını en üst seviyede tutmalarını, sorunların çözümü amacıyla devletimizin her türlü imkânını seferber ettiğini, tüm öğrencilerimizin okullarına devamının sağlanarak milli ve manevi değerlerin gençlerimize kazandırılması gerektiğini, her zaman Genel Müdürlüğümüz personeline ulaşılması halinde sorunların çözüleceğini belirterek başarı dileklerinde bulunmuştur.

Katılımcılar da kendi eğitim bölgelerindeki ve okullarındaki ödenek, donatım, onarım, hizmet alımı, personel, öğrenci işleri, işletmede meslek eğitimi/staj vb. konularda yaşadıkları sorunları dile getirerek çözüm önerilerini paylaşmışlar, böylesine anlamlı bir buluşmayı sağladıkları için Genel Müdürlüğümüz nezdinde Bakanlığımıza memnuniyet ve teşekkürlerini ifade etmişlerdir.

12-02-201612-02-201612-02-201612-02-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.