Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

BÖLGESEL KALKINMA VE MESLEKİ EĞİTİM KONFERANSI

BÖLGESEL KALKINMA VE MESLEKİ EĞİTİM KONFERANSI

Avrupa Birliği tarafından Türkiye'deki mülteciler için mali yardım fonu kapsamında finanse edilen ve Alman Kalkınma Bankası KfW tarafından Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile uygulanan Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi kapsamında Bölgesel Kalkınma ve Mesleki Eğitim Konferansı 24 Mayıs Salı günü Gaziantep'te gerçekleştirildi. Bölgesel Kalkınma ve Mesleki Eğitim Konferansı'nda Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu'nun ve Alman Kalkınma Bankası'nın (KFW) temsilcileri, Milli Eğitim Bakanlığı'nın, kamu kurum ve kuruluşlarının, iş dünyasının, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile bir araya geldi.

Bölgesel Kalkınma ve Mesleki Eğitim Konferansına katılan Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan ŞENER, açılış konuşmasında mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesinin ülkemizin stratejik hedeflerinden biri olduğunu ve öğrencilerin mesleki eğitime katılımını sağlamanın, onları eğitim sürecinde tutmanın en önemli hedeflerden biri olduğunu vurguladı.

Konferans kapsamında Bölgesel Kalkınma ve Mesleki Eğitim İlişkisi Paneli ile Mesleki Eğitim ve İstihdam Paneli düzenlendi. Mesleki eğitimin bölgesel kalkınmaya etkisi ve bölgenin ekonomik rekabet gücü çerçevesinde, mesleki eğitimin iş dünyasına katkıları, avantajlar ve dezavantajları kapsamında birbirinden değerli panelistler tarafından ele alındı.

SEUP Projesi, İpekyolu Kalkınma Ajansı, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi, Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep İŞKUR, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Gaziantep KOSGEB, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi temsilcileri ile sektör temsilcileri panelist olarak konferansta yer aldı.  

26-05-202226-05-202226-05-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.