Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Bilişim Sektörü Eğitim İstişare Toplantısı Ankara’da Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geleneksel hale getirilen sektör-eğitim istişare toplantılarının yedincisi, 06 Ekim 2015 tarihinde Ankara Başkent Öğretmenevi’nde Bilişim Sektörü temsilcileri ile gerçekleştirilmiştir.
Bilişim Sektörü Eğitim İstişare Toplantısı Ankara’da Yapıldı

Sektör-eğitim işbirliği ile küresel rekabette Bilişim  Sektörünün gücünü artırmak, bu sektöre daha nitelikli insan gücünü yetiştirmek; sektörle işbirliği gelişmiş esnek modüler program çeşitliliğine sahip, teknolojik altyapısı güçlü ve daha çok talep edilen bir meslekî ve teknik eğitim yapısını oluşturmak; toplumda mesleki teknik eğitim farkındalığı oluşturarak meslekî ve teknik eğitimi daha fazla tercih edilir hâle getirmek amacıyla 06.10.2015 Salı günü saat 14:00 de Ankara Başkent Öğretmenevinde Bilişim Sektörü Eğitim İstişare Toplantısı, 9 sektör temsilcisi, 6 kamu kurum temsilcisi, Bakanlığımız ilgili birimleri, Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanları, Üniversite temsilcileri ve 5 okul müdürünün katılımıyla, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman YILDIRIM’ın Başkanlığında yapılmıştır.

Toplantının açılış konuşmasını icra eden Genel Müdürümüz Sayın Osman YILDIRIM, Bakanlık olarak tüm çalışmaları sektörle birlikte yürütme hususunda gayret gösterildiğini belirterek, bilişim sektörü ile eğitim ilişkisini paydaşlarla birlikte değerlendirmenin önemli olduğunu belirtmiştir.

 Bilişim sektörü eğitim istişare toplantısına katılanlar; sektörün mevcut durumu, karşılıklı beklentilerin belirlenmesi, sorunların ve çözüm önerilerinin görüşülmesi ve sektörün mesleki eğitimin karar ve yönetim aşamasında daha etkin katılımının sağlanmasının önemini vurgulamıştır. Toplantı sonrası hazırlanacak rapor tüm ilgililerle paylaşılacaktır.


Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.