Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Bakanlık ve OSB yönetimi Mesleki Eğitimi değerlendirdi

Bakanlık ve OSB yönetimi Mesleki Eğitimi değerlendirdi

Millî Eğitim Bakanlığı, ASO Eğitim Vakfı Başkanı ve ASO 1. OSB yönetimi ile sanayici iş adamları, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’in başkanlığında mesleki ve teknik eğitimin güçlendirilmesi ve iyileştirilmesi için yapabileceklerini görüşmek üzere bir araya geldiler.

Toplantı öncesi ilk olarak ASO Teknik Koleji atölye ve laboratuvarları ziyaret edilerek Sayın Bakan Yardımcımız öğrencilerle sohbet etti.

Okul ziyareti sonrası yapılan toplantıda Sayın Bakan Yardımcımız Mahmut ÖZER, Sayın ASO Eğitim Vakfı ve ASO Başkanı Nurettin ÖZDEBİR, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın NUMANOĞLU, HİDROMEK Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri BOZKURT, ALFA Döküm Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin ÖZDEMİR, Serdar Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Serdar TÜTEK, Daire Başkanı Şennur ÇETİN, İl Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem SOLMAZ ve il/ilçe milli eğitim müdür yardımcıları, ASO bölge müdür yardımcısı ve okul müdürleri ile müdür yardımcılarının da katılımıyla bir araya gelinerek OSB’lerde verilen eğitim ve yapılan uygulamalar ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Mesleki ve Teknik Lise ve Anadolu Meslek Lisesi programları ile Mesleki Eğitim Merkezi programları görüşülerek karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.

Toplantı sonrası ikinci olarak ERKUNT Mesleki Eğitim Merkezi okulumuz ziyaret edildi. Burada çıraklık eğitimi gören öğrencilerle sohbet edildi. Yaptıkları uygulama örnekleri ve tasarımları incelendi. Öğrenciler tarafından bu okulda oldukları ve eğitim gördükleri için mutlu oldukları belirtildi.

Son olarak ASO’nun sürekli eğitim merkezi olan ASOSEM ziyaret edilerek buradaki “model fabrika, yalın üretim” atölyesi incelendi. Eğitimle üretim, yaparak öğrenmeyi artırmamız gerektiğini belirten Bakan Yardımcımız bu merkezin MEB ve ASO ile yapılacak iş birliği protokolü ile daha aktif kullanımının sağlanması gerektiğini belirtti.

05-10-201805-10-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.