Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Bakanlığımız ile Özel Sektör Gönüllüleri Derneği arasında protokol imzalandı

Bakanlığımız ile Özel Sektör Gönüllüleri Derneği arasında protokol imzalandı

İmzalanan protokol kapsamında;

Şirket-Okul işbirliklerinin yapılması

Meslek lisesi öğrencilerinin okuldan işe geçiş sürecini kolaylaştıracak, rol modeller ile bir araya gelerek kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak, şirketlerin öğrencilere ve okullara daha farklı fırsatlar sunma yolunu açacak Şirket-Okul işbirliklerinin yapılması için şirketler ile okulların eşleştirilmesi yapılacaktır.

Kişisel ve profesyonel gelişim modülleri

Öğrencilere Gönüllülerin koçluk yapması, işletmelerde beceri eğitimi ve staj imkanı sağlanması, burs imkanları için şirketlerin bilgilendirilmesi, kişisel ve profesyonel gelişim modülleri uygulanması, istihdam önceliği sağlanarak, Gönüllülere eğitim verilmesi, program kapsamında öğrenci grupları ile uygulamalar yapılacaktır.

Şirket ve üretim tesisi gezileri

Şirket çalışanları ve öğrencilerin buluşması, çalıştaylar ve sosyal faaliyetler düzenlenerek, şirket ve üretim tesisi gezileri gerçekleştirilecek, Mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesi için toplantı, seminer, konferans, yarışma vb.farkındalık faaliyetleri düzenlenecektir. Eşleştirilen okul/kurumların atölye ve laboratuvarlarının işletmeler tarafından donatılması/destek sağlanması,aynı zamanda öğrencilere temrinlik verilmesi,öğretmenlere hizmet içi eğitim kapsamında sektörde işbaşında eğitim verilmesi,işletmelerde çalışanlara verilecek eğitimlerin, mesleki ve teknik eğitim kurumlarındak atölye ve laboratuvarlarda karşılanmasının sağlanacaktır.

21-04-201921-04-2019

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.