Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

BAKAN YARDIMCISI ŞENSOY, AKSU UÇAK BAKIM TEKNOLOJİSİ MTAL'Yİ ZİYARET ETTİ

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, Antalya Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.  
BAKAN YARDIMCISI ŞENSOY, AKSU UÇAK BAKIM TEKNOLOJİSİ MTAL'Yİ ZİYARET ETTİ

TÜBİTAK 29. Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni kapsamında Antalya'ya giden Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, İHA Ar-Ge Merkezi'nde incelemelerde bulunarak İHA motorunun çalışması, okul tarafından yapılan dronlar ve uçak elektroniği dalı atölyelerindeki eğitim setleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.  

Daha sonra uçak bakım hangarında incelemelerde bulunan Şensoy, uçak gövde motor dalı atölyesindeki uçak motorları ve çalışır EPU motoru hakkında da bilgi aldı.  

Okulun bahçesinde bulunan Boeing 737-400 yolcu uçağındaki simülatörü, müze, kütüphane ve mini sinema salonunda da incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı Şensoy, okulda staj ve beceri eğitimi gören öğrencilerle sohbet etti ve okulda yürütülen yurt içi ve yurt dışı projeler hakkında bilgi aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - Telefon Rehberi

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.