Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Bakan Yardımcımız Mahmut ÖZER ve Genel Müdürümüz Kemal Varın NUMANOĞLU Okulları Ziyaret Etti

Bakan Yardımcımız Mahmut ÖZER ve Genel  Müdürümüz Kemal Varın NUMANOĞLU Okulları Ziyaret Etti


Bakan Yardımcımız Mahmut ÖZER ve Genel  Müdürümüz Kemal Varın NUMANOĞLU Ankara’da okul ziyaretlerinde bulundu.  Ayrıca Ziyarete Ankara il Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR’da eşlik ettiler.

 

İlk olarak Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde  mevcut fiziki alt yapı ve eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi alarak incelemeler yaptılar.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Giyim Üretim Teknolojisi, Yiyecek İçecek Hizmetleri, Gıda Teknolojileri, Bilişim Teknolojileri, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Matbaa, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Grafik ve Fotoğraf, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Tarım Teknolojileri, El Sanatları Teknolojisi/Nakış,Ayakkabı ve Saraciye olamak üzere toplam on iki alanda sektörle işbirliği içinde Ankara Altındağ’da tarihi binasında eğitim-öğretim vermektedir.

 

Daha sonra sanayi ile yoğun işbirliği çalışarak teknik eleman yetiştiren İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerine devam ettiler. Okul; Bilişim Teknolojileri, Makine Teknolojileri, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, İnşaat Teknolojisi, Metal Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Mobilya ve İç-Mekan Tasarım, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği olmak üzere sekiz alanda eğitim-öğretime devam etmektedir.

23-12-201823-12-201823-12-201823-12-201823-12-201823-12-201823-12-201823-12-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.