Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Bakan Yardımcımız Mahmut ÖZER ve Genel Müdürümüz Kemal Varın NUMANOĞLU, myTECHNIC uçak bakım merkezini ziyaret etti

  Bakan Yardımcımız Mahmut ÖZER ve Genel Müdürümüz Kemal Varın NUMANOĞLU, myTECHNIC uçak bakım merkezini ziyaret etti

Bakan Yardımcımız Mahmut Özer, Genel Müdürümüz Kemal Varın Numanoğlu ve Daire Başkanımız Recep Altın 25.01.2019 tarihinde uçak bakım merkezi myTECHNIC tesislerini ziyaret etti ve yetkililerden bilgi aldı.  Şirketin kurucu ortağı Yavuz Çizmeci ve yönetim kurulu ile yapılan toplantı sırasında tesis ile ilgili tüm birimlerin sunumlarını dikkatlice inceleyen Bakan Yardımcımız myTECHNIC’in meslek liseleri için yüksek standarttaki iş imkanı potansiyeli üzerine eğildi.

Yalın yönetim prensiplerine göre tasarlanmış olan myTECHNIC, geniş ve dar gövdeli uçakların bakımından motor revizyonlarına ve uçak boyamasına kadar geniş çapta servisleri zamanında ve etkin olarak vermektedir. 

myTECHNIC uçak bakım hangarı 60.000 metrekare alan üzerinde, 15,400 metrekare hangar alanlı 3 katlı modern mimariye sahip binası ile yer almaktadır. Tesis 24,800 metrekare atölye, ofis ve depo alanı içermektedir. Bunlara ek olarak 6.000 metrekare büyüklüğünde motor atölyesi bulunmaktadır. myTECHNIC EASA (Part 145) yetkisini Ağustos 2008’de aldı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından SHY/ JAR 145/EASA sertifikaları eş zamanlı olarak verilen ilk bakım merkezidir. 

Ziyarette myTECHNIC tesisin birimleri, uçak bakım onarım hangarı ve atölyeler ile ilgili bilgi alındı. Geliştirilecek iş birliği olanakları hakkında istişarelerde bulunuldu.

Bu kapsamda, öğrencilerin stajlarının myTECHNIC de yaptırılması, mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğretmenlerinin uluslararası sertifikasyon eğitimlerinin myTECHNIC’te verilmesi, öğrencilere burs sağlanması ve okul hamiliği gibi konularda işbirliği yapılması hususlarında mutabakata varıldı.

28-01-201928-01-201928-01-201928-01-2019

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.