Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

BAKAN TEKİN, AZERBAYCANLI MEVKİDAŞI AMRULLAYEV İLE GÖRÜŞTÜ

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, resmî temaslarda bulunmak üzere gittiği Azerbaycan'da Eğitim Bakanı Emin Amrullayev ile bir araya geldi.
BAKAN TEKİN, AZERBAYCANLI MEVKİDAŞI AMRULLAYEV İLE GÖRÜŞTÜ

Azerbaycan Eğitim Bakanlığındaki görüşmede, Türkiye ve Azerbaycan arasında devam eden iş birliği konularının güçlendirilmesi ile yeni işbirlikleri ele alındı.  

Tekin, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin iki devlet olmanın çok ötesinde, birbirini kardeşçe seven ve dostça değerlendiren iki toplumun ilişkisi olduğunu söyledi.  

Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ilişkileri gelecek kuşaklara aksettirmeyi, aynı algıyla, yaklaşımla, dostane ve kardeşlik duygularıyla bu ilişkiyi devam ettirecek gelecek kuşakların yetişmesine vesile olmayı kendilerinin görev addettiğini ifade eden Tekin, "Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanı olarak bu dostluğun ve kardeşliğin gelecek kuşaklara aksettirilmesi için üstümüze düşen her ne var ise onu yapmayı taahhüt ediyorum." dedi.  

Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Azerbaycan ile ilişkileri daha da geliştirmek için tüm kabineye talimat verdiğini aktararak yapılması gerekenlerin zaman kaybetmeden yapılması gerektiğini vurguladı.  

2. Karabağ Savaşı'nda Azerbaycan'ın elde ettiği zaferden gurur duyduklarını vurgulayan Tekin, "İşgalden kurtarılan bölgelerde, eğitim konularında atacağınız her türlü adımda sizinle birlikte hareket etmekten mutlu olacağız. Bu konuda kendi coğrafyamızdan ayırt etmeden yapabileceğimiz her türlü adımı sizinle beraber yürütmek isteriz." diye konuştu.  

Azerbaycan Eğitim Bakanı Amrullayev, Tekin'i Bakü'de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti.  

Amrullayev, Tekin'in Azerbaycan ziyaretinin iki ülke arasındaki eğitim alanındaki ilişkilerin daha da gelişmesine ivme kazandıracağını kaydetti.  

Azerbaycan ziyaretinde Bakan Tekin'e Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı, Personel Genel Müdürü Bülent Çiftçi, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Ömür Karakullukçu, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Tuba Korkmaz, Din Öğretimi Genel Müdürü Ahmet İşleyen, Yüksek Öğretim, Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Fethi Fahri Kaya ve Bakü Eğitim Müşaviri Yurdagül Aydoğan eşlik etti.

31-01-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.