Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Verilecek

Girişimciliğin ve KOBİ’lerin desteklenmesinde ulusal, bölgesel veya yerel düzeydeki iyi uygulamalar Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri ile 2006 yılından beri ödüllendirilmektedir.

Avrupa Komisyonunun sponsorluğunda düzenlenen Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri yarışmasına COSME Programındaki AB üyesi ülkeler ile İzlanda, Sırbistan ve Türkiye katılmaktadır.

Programın amacı;

  • İşletmeleri ve girişimciliği en başarılı şekilde teşvik edenleri belirlemek,
  • En iyi girişimcilik uygulamalarını ve politikalarını sergilemek ve paylaşmak,
  • Girişimcilerin rolü hakkında Avrupa çapında farkındalığı artırmak
  • Potansiyel girişimcilere ilham vermek ve cesaretlendirmektir.

Ödül yarışması bu yıl girişimcilik ruhunun geliştirilmesi, yetenekler yatırım yapmak, girişimcilik ortamının geliştirilmesi, işletmelerin uluslararasılaştırılmasının desteklenmesi ve sorumlu girişimcilik olmak üzere 5 kategoride gerçekleştirilecektir. Her kategori için bir başarı ödülü, tüm kategoriler arasından seçilecek en yaratıcı ve ilham verici girişimcilik uygulamasına Jüri Büyük Ödülü verilecektir.

Başvurular, en az iki yıl uygulanmış, orijinal, yenilikçi ve tekrarlanabilir, yerel ekonomiye ve yerel paydaş ilişkilerini geliştirmeye yönelik katkıları açısından değerlendirilecek olup ödüller 23 Kasım 2017 tarihinde Talin/Estonya’da sahiplerini bulacaktır.

Yarışmaya yerel bölgesel ve ulusal kamu kurum ve kuruluşları, kamu özel ortaklıkları, üniversiteler başvurabilecektir.

Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri ile ilgili detaylı bilgi http://blogs.ec.europa.eu/promotingenterprise/  adresinde yer almaktadır.

 

2017 yılı Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödüllerine başvuracak adayların 2017 yılı Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödüllerine başvuracak adayların http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6153/avrupa-girisimciligi-tesvik-odulleri-2017 adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak 28 Nisan 2017 tarihine kadar Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri  Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)’e göndermeleri gerekmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.