Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Avrupa Eğitim Vakfı ve Avrupa Kalkınma Bankasından Genel Müdürlüğümüze Ziyaret

Avrupa Eğitim Vakfı ve Avrupa Kalkınma Bankasından Genel Müdürlüğümüze Ziyaret
 Avrupa Eğitim Vakfı ve Avrupa Kalkınma Bankasından Genel Müdürlüğümüze Ziyaret

Avrupa Eğitim Vakfı (ETF) Direktörü Cesare Onestini, ETF Türkiye Direktörü Lida Kita ve Avrupa Yatırım Bankası Sivil Toplum Birimi Başkanı Biljana Radonjic KER-LINDSAY Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Kemal Varın NUMANOĞLU’nu makamında ziyaret etti.

 

ETF ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü arasındaki gerek mevcut gerekse potansiyel işbirliği olanaklarının artırılması konusunda karşılıklı olarak görüşlerin paylaşıldığı toplantıda, Torino Süreci 2018-2020 döneminde yapılabilecek çalışmalar detaylı olarak ele alındı. Toplantıda meslek dersi öğretmenlerinin sürekli mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrenci ve öğretmenlerin hareketliliğinin önündeki en büyük engellerden biri olan yabancı dil probleminin çözümüne yönelik öneriler geliştirilmesi, mesleki eğitim öğrencilerinin işgücü piyasasının taleplerine uygun şekilde yetiştirilmesine yönelik girişimler, Endüstri 4.0 ile birlikte yaşanan gelişmelerin mesleki eğitim sistemleri üzerinde yaratacağı etkiler ve bu çerçevede yapılması gerekenler, mesleki eğitim alanında özel sektör ve eğitim dünyası işbirliği, işgücü piyasasındaki ücret politikalarının Avrupa örnekleri doğrultusunda gözden geçirilmesi ve tüm bu çalışmalar ışığında mesleki eğitimin cazibesinin artırılması yönünde çalışmalara devam edilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.