Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Avrupa Birliği Tarafından KOBİ’lere ve Girişimcilere Hibe Desteği

Avrupa Komisyonu tarafından KOBİ’lere ve girişimcilere yönelik olarak uygulanmakta olan COSME Programı 2017 Çalışma Programı çerçevesinde 304 Milyon AVRO hibe desteği sağlanmaktadır.

Avrupa Birliği tarafından, ulusal koordinatörlüğünü KOSGEB´in yürüttüğü, 2014-2020 yıllarını kapsayacak şekilde KOBİ’lere ve girişimcilere yönelik olarak COSME (İşletmelerin ve KOBİ´lerin Rekabet Edebilirliği Programı) uygulamaya konulmuştur.

COSME Programı 2017 Çalışma Programı, program kapsamında çıkılacak çağrılara ilişkin bir yol haritası niteliğinde olup 304 milyon Avro bütçe ile 25 faaliyeti kapsamaktadır. Anılan program ile ilgili detaylı bilgiye http://ec.europa.eu/DocsRoom/documents/15130  web sayfasından ulaşılabilir.

COSME Programı çerçevesinde proje teklif çağrılarına başvuracak girişimciler ve kurum/kuruluşlar ihtiyaç duymaları halinde KOSGEB AB ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığına ve abkoordinasyon@kosgeb.gov.tr e-posta adresine başvurarak teknik destek yardımı alabileceklerdir. Aynı şekilde başvuruları kabul edilen hak sahiplerinin, projeleri ile ilgili bilgileri aynı adreslere göndermeleri gerekmektedir.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.