Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

ATÖLYE VE LABORATUVARLARIN STANDART MİMARİ YERLEŞİM PLANLARI VE İHTİYAÇ ANALİZLERİ ÇALIŞTAYI YAPILDI

ATÖLYE VE LABORATUVARLARIN STANDART MİMARİ YERLEŞİM PLANLARI VE İHTİYAÇ ANALİZLERİ ÇALIŞTAYI YAPILDI

Genel Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumların fiziki alt yapılarının ve eğitim ortamlarının geliştirilmesi çalışmaları kapsamında 508 adet Standart Mimari Yerleşim Plan çizimleri ve İhtiyaç Analizleri hazırlanmıştır. 17.02.2016 tarih ve 70182848-774-E.1859606 sayılı bakan onayı ile İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığına ve Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne gereği için sunulmuş, 81 İl Valiliği konu hakkında bilgilendirilmiş ve Genel Müdürlüğümüzün web sayfasında yayınlanmıştır.       

Mesleki eğitimin Endüstri 4.0 anlayışı ile yeniden yapılandırılması çalışmaları kapsamında ve güncellenen öğretim programları doğrultusunda Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanlığınca revize çalışmaları başlatılmıştır.

Bu kapsamda 5-9 Kasım 2018 tarihleri arasında İzmir ili Selçuk ilçesinde bulunan Selçuk Şehit Er Mehmet Yüce İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Aile ve Tüketici Hizmetleri, Denizcilik, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, Laboratuvar Hizmetleri, Metal Teknolojisi, Sağlık Hizmetleri, Sanat ve Tasarımı, Maden Teknolojisi ve Metalurji Teknolojisi Alanlarının revize çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu çalışmalarımıza Genel Müdürlüğümüzün İnternet adresinde (http://mtegm.meb.gov.tr.) bulunan Dokümanlar başlığı altındaki ‘’Atölye ve Laboratuvarların Standart Mimari Yerleşim Planları ve İhtiyaç Analizleri ’’ sekmesinden ulaşılabilir.

19-11-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.