Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

ATÖLYE ve LABORATUVAR ÖĞRETMENLERİ İNGİLTERE YOLCUSU

ATÖLYE ve LABORATUVAR ÖĞRETMENLERİ İNGİLTERE YOLCUSU

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul/kurumlarda görev yapan atölye ve laboratuvar öğretmenlerinin ingilizce dil yeterliliklerinin arttırılması yoluyla alanlarında uluslararası düzeyde yapılan çalışmaları takip etmeleri, bilgi ve becerilerini geliştirerek öğrencilerine aktarmalarını sağlamak amacıyla İngiltere´ de 240 saat genel , 120 saat mesleki olmak üzere toplam 360 saatlik (3 ay süreyle) ingilizce eğitimi alacaklardır.
Bu kapsamda 9 alanda (Bilişim Teknolojileri, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri, Denizcilik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Raylı Sistemler Teknolojisi, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı) 42 atölye ve laboratuvar dersi öğretmeni belirlenerek 1 Ekim 2017 Pazar sabahı İngiltere´ye gönderilmiştir.
Mesleki eğitimde kalitenin arttırılmasına yönelik çalışmalara hız verilirken kaliteli ürünün ancak kaliteli ellerden çıkacağı prensibinden hareketle yola çıkan Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü önümüzdeki yıl içinde 108 öğretmeni yine bu kapsamda yurt dışına göndermeyi planlamaktadır.
Kalite Geliştirme Dairesi Başkanı Halil İbrahim Kahraman tarafından İstanbul Atatürk Havalimanından İngiltere´ye uğurlanan öğretmenlerin heyecanlı ve istekli oldukları gözlendi. Bu kapsamda görevlendirilen öğretmenler 23 Aralık 2017 tarihinde ülkeye döneceklerdir.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.