Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Atölye ve Laboratuvar Alan Öğretmenlerinin Özel Alan Yeterliklerinin Belirlenmesi Çalıştayı

Atölye ve Laboratuvar Alan Öğretmenlerinin Özel Alan Yeterliklerinin Belirlenmesi Çalıştayı

Genel Müdürlüğümüz ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile yapılan işbirliği doğrultusunda 52 alana ait Atölye ve Laboratuvar Dersleri Öğretmenlerinin Özel Alan Yeterliklerinin belirlenmesine yönelik son çalıştay 11-14 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya Muratpaşa Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Çalıştaya Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmen Yeterlikleri ve Kalite Geliştirme Daire Başkanı Mahmut AĞIRMAN, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Kalite Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Salih CANBAL, alan uzmanı akademisyenler, alan öğretmenleri ve Genel Müdürlüğümüz personeli katıldı.

Çalıştayda 10 alanda (Grafik ve Fotoğraf, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri, Sanat ve Tasarım, Harita Tapu Kadastro, Radyo Televizyon, Muhasebe ve Finansman, Pazarlama ve Perakende, Aile ve Tüketici Hizmetleri, Müzik Aletleri Yapımı, Gazetecilik Alanları) mesleki ve teknik eğitim öğretmenlerine yönelik özel alan yeterliklerinin belirlenmesi  ile ilgili çalışmalar yapıldı.

   Bu çalıştay ile tamamlanan 52 alana ait öğretmen yeterlikleri taslak çalışmaları tüm alan öğretmenlerinin görüşlerine sunulacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.