Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

AR-GE ve Mükemmeliyet Merkezi Ziyareti

AR-GE ve Mükemmeliyet Merkezi Ziyareti

 

Genel Müdürlüğümüz ile Serdar Plastik A.Ş. arasında plastik teknolojisi sektörüne yönelik nitelikli insan gücünü yetiştirmek ve okul-sanayi iş birliklerinin başarılı bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla "Meslekî ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalanmıştır.

Protokol kapsamında hayata geçirilmesi planlanan pek çok faaliyetin içinde, önde gelen çalışmalardan bir tanesi olan İlhami Tütek AR-GE ve Mükemmeliyet Merkezi'nin açılması bulunmaktadır. İlhami Tütek AR-GE ve Mükemmeliyet Merkezi, Genel Müdürümüz Sayın Nazan ŞENER ve Daire Başkanı Sayın Korkut KOÇAK tarafından ziyaret edilmiş, Merkez ve fabrikada bir dizi incelemede bulunulmuştur. Ziyaret süresince, mesleki eğitim çalışmaları icra eden öğrenciler ve usta öğreticiler ile görüşmeler gerçekleştirilmiş, AR-GE ve Mükemmeliyet Merkezi'nin, Türkiye'de mesleki ve teknik eğitim üzerinde yaratacağı katma değer üzerine fikir alışverişi yapılmıştır. Ankara 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulacak Merkezin, bütüncül bir yapıda tasarlanması amaçlanmaktadır. Bununla birlikte gerçekleştirilecek çalışmalar arasında çeşitli eğitimler düzenlemenin yanında AR-GE faaliyetleri de yer alacaktır. Ayrıca OSB civarında bulunan 3 adet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile mesleki eğitim merkezi, kurulacak Merkez ile ilişkilendirilecek ve böylelikle farklı tarafların uygulama, araştırma, üretim ve eğitim bağlamında bir araya geleceği işlevsel bir yapı tesis edilecektir. Bir yandan öğrencilerimiz, OSB ve Merkez iş birliğindeki işletmelerde mesleki eğitimlerini alacaklar, diğer yandan öğretmenlerimize yönelik de sürekli mesleki gelişim çalışmaları düzenlenecektir. Protokol kapsamında, öğrencilerimize burs desteği sağlanmasının yanında istihdama da öncelik verilecektir. Merkez; bütün bunların yanında plastik teknolojisi alanında hayata geçirilecek patent, faydalı model, tasarım ve marka çalışmaları,  öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve Serdar Plastik A.Ş. birlikteliğinde ortak faaliyet alanı niteliğine sahip olacaktır.


10-03-202210-03-202210-03-202210-03-2022

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.