Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

AR-GE MERKEZLERİNDE YÖNETİCİ VE ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ

AR-GE MERKEZLERİNDE YÖNETİCİ VE ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ

Mesleki eğitimde fikri mülkiyet kültürünün yaygınlaşması, eğitim-üretim-istihdam döngüsünün güçlenmesi, meslek liselerimizin üretim merkezleri haline gelmesi, döner sermaye kapsamındaki ürün ve hizmet üretim kapasitesinin sürekli artması hedefleriyle kurulan ve ana odağı ürün geliştirme, patent, faydalı model, tasarım ve marka üretmek, tescil ettirmek ve ticarileşmesini sağlamak olan Ar-Ge Merkezlerinde, öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin de eğitimlerini gerçekleştiriyoruz.

Mehmet Rüştü Uzel Mesleki Anadolu Lisesi Ar-Ge Merkezinde Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Birimi tarafından 20-21-22 Ekim 2021 tarihlerinde okul yöneticilerine yönelik Ar-Ge Çalışmaları, Proje hazırlama,Sınai Mülkiyet Hakları (Patent, Faydalı Model, Marka ve Tasarım) kapsamında eğitimlere başlanmıştır. Yapılacak eğitimlerin planlamalarının yapılarak yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

 27-10-202127-10-2021 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.