Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Ankara’da “Mesleki ve Teknik Eğitim Kardeşliği” çalışması yapıldı

Genel Müdürlüğümüzce “Mesleki ve Teknik Eğitim Kardeşliği” çalışması, kardeş okul olarak belirlenen Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri okul müdürleri ve mesleki ve teknik eğitimden sorumlu il ve ilçe milli eğitim şube müdürlerinin katılımı ile 08-09 Kasım 2016 tarihlerinde, Ankara Kızılcahamam’da Daire Başkanımız Sayın İbrahim ERDOĞAN’ın başkanlığında gerçekleştirilmiştir.
Ankara’da “Mesleki ve Teknik Eğitim Kardeşliği” çalışması yapıldı

MESLEKİ EĞİTİM KARDEŞLİĞİ

Ülkemizde yaşadığımız son olaylar, Genel Müdürlük olarak, bu konuda daha hassas ve sonuç odaklı tedbirlerin hayata geçirmemizi gerekli kılmıştır. Bu amaçla 2015-2016 öğretim yılında yaşanılan sıkıntılar da göz önüne alınarak Diyarbakır-Sur, Mardin-Nusaybin, Şırnak-Silopi, Şırnak-Cizre il/ilçelerindeki bazı Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile Ankara’daki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri;

·    Genç nesillerin yaşadıkları yere göre coğrafi ve ekonomik farklılıkları olan diğer yerleri görerek ülkemizi daha yakından tanımalarına imkan hazırlanması,İnsan ilişkilerinin geliştirilmesi / kuvvetlendirilmesi,

·    Okullar arasında iletişim ağı oluşturulması,

·    Okullar arasında kitap, dergi vb. yayımların değişimine önem verilmesi,

·    Ortak kültür değerlerinin kuvvetlendirilmesi,

·    Okullar arasında barış, sevgi, kardeşlik ve dostluk duygularının geliştirilmesi,

·    Teknolojik gelişmelerin paylaşılması,

·    İllerin tarihi, kültürü ve eğitim sistemlerinin daha iyi tanıtılması

amacıyla alan/dallarına göre eşleştirme yapılarak Mesleki Eğitim Kardeşliği başlatılmıştır.

2016 yılındaki kardeş okullar arasındaki gerçekleştirilen faaliyetleri değerlendirmek, 2017 yılını planlamak, sorunları çözmek amacıyla 2 gün boyunca bir araya gelen katılımcılar; sorunlarını, gerçekleşen/gerçekleşemeyen faaliyetleri, nedenleri ile dile getirmişlerdir. 2016 yıl sonuna kadar gerçekleştirecekleri faaliyetleri ve 2017 yılı planlamasını yaparak iyi dileklerle ayrılmışlardır.

16-11-201616-11-201616-11-201616-11-201616-11-201616-11-201616-11-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.