Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Ankara Sanayi Odası Ziyareti

Ankara Sanayi Odası Ziyareti

Genel Müdürümüz Osman Nuri GÜLAY, mesleki eğitim alanında yapılan kanuni düzenlemeler süresince desteğini esirgemeyen Ankara Sanayi Odası Başkanı Sayın Nurettin ÖZDEBİR’i makamında ziyaret ederek süreç boyunca verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Ziyaret sırasında 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile yürürlüğe giren mesleki eğitimle ilgili düzenlemeler değerlendirilerek karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

Daha sonra Genel Müdürümüz, Daire Başkanları Ertuğrul GEÇGİL ve Recep ALTIN’la birlikte 6764 sayılı Kanun kapsamında Genel Müdürlüğümüze bağlanan Ankara Sincan Erkunt Mesleki Eğitim Merkezinde incelemelerde bulundu. Atölye ve laboratuarları tek tek inceleyerek yönetici ve öğretmenlerden merkezde yapılan çalışmalar, yürütülen proje ve protokoller, merkezin kapasitesi ve kullanım oranı, kalfa ve ustalık eğitimleri, araç gereçlerin yeterlilikleri ve kullanım düzeyi hakkında bilgi alarak öğrencilerle konuştu.

Öğrencilerin yaptığı çalışmaları, merkezden beklentilerini, yapılan çalışmalar ve uygulamalar hakkındaki görüşlerini dinledi. Yöneticilerle yaptığı değerlendirme toplantısında bu tür incelemelerin tüm il ve okullarda düzenli olarak yapılacağını öğrencilerin sektörün ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli iş gücü olarak yetişmeleri için herkesin üzerine düşeni fazlasıyla yapması gerektiğini söyledi.

15-12-201615-12-201615-12-201615-12-201615-12-201615-12-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.