Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Ankara Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı İstişare Toplantısı Yapıldı

Ankara’da bulunan mesleki ve teknik ortaöğretim kurum yöneticileri ile Ankara ili ve ilçelerindeki mesleki teknik eğitimden sorumlu şube müdürlerine yönelik 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı İstişare Toplantısı  Eylül 2015 tarihinde Ankara Abidin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı.
Ankara Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı İstişare Toplantısı Yapıldı

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı İstişare Toplantısı Genel Müdürümüz Sayın Osman YILDIRIM başkanlığında Daire Başkanlarından Sayın Dr. Recep ALTIN, Ertuğrul GEÇGİL, Şennur ÇETİN, Yusuf ÇİDEM, Belma GÜNGÖR ve Alirıza ALTUNEL’in katılımı ile 3 Eylül 2015 tarihinde Ankara Abidin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilmiştir.

Toplantının açılış konuşmasını icra eden Genel Müdürümüz Sayın Osman YILDIRIM, mesleki ve teknik orta öğretimde eğitim öğretimin kalitesini artırmak hedefi için en önemli unsurların çok değerli öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz olduğunu vurgulamıştır. Ayrıca Sayın Yıldırım öğretim programlarının uygulanması, mesleki bilgi ve becerilerin kazandırılması, akademik başarının mesleki ve teknik eğitim için önemi,  okul yönetimi, mevzuat uygulamaları ve okul işletme işbirliğinin geliştirilmesi gibi konulara değinmiştir.

Toplantıda 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı analiz edilerek; 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının hazırlıkları değerlendirilmiştir. Okul müdürlerinin görüş ve önerileri alınmıştır.

Ankara’da yapılan Mesleki ve Teknik Orta Öğretim Okulları Eğitim İstişare Toplantıları diğer illerimizde de gerçekleştirilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.