Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Ankara Altındağ İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İncelemesi

Ankara Altındağ İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İncelemesi

Mesleki eğitim konusunda son zamanlarda yapılan çalışmaları yerinde değerlendirmek, mesleki ve teknik eğitimin hedeflerini okul yöneticileri ve öğretmenleriyle paylaşarak görüşleri almak,  beklenti ve isteklerini dinlemek amacıyla Genel Müdürümüz Osman Nuri GÜLAY Daire Başkanları Ertuğrul GEÇGİL ve Recep ALTIN ile birlikte Ankara Altındağ İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu. İnceleme sırasında Ankara Millî Eğitim Müdürü Vefa BARDAKÇI ve Altındağ İlçe Millî Eğitim Müdürü Şefika BİÇER’ de hazır bulundular.

Okul yöneticileri ve öğretmenlerle yapılan toplantıda Genel Müdürümüz, Mesleki ve Teknik Eğitim alanında yapılan çalışmaları, çalışmaların arzulanan hedeflere ulaşabilmesi için kilit noktanın öğretmenlerimiz olduğunu ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimizin millî ve manevi değerlerine bağlı iyi bir vatandaş olarak yetişebilmelerinin ancak öğretmenlerimizin göstereceği gayret ile mümkün olabileceğini bu anlamda gençlerimize sahip çıkmaları gerektiğini anlattı. Her zaman öğretmenlerimizin yanında olduğunu vurgulayarak ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanabilmesi için sektörle birlikte çalışılması gerektiğini ifade ederek öğretmenlerle karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Okulda bulunan atölyeleri inceleyerek öğrenci ve öğretmenlerle görüştü. Ayrıca okulda ihtiyaç sahibi olan öğrencilerin sıcak yemek yiyebilecekleri bir yemekhane yapılması için talimat verdi. Okul müdüründen okulun ihtiyaçları hakkında bilgi alarak ile ve ilçe millî eğitim müdürlerine gerekli talimatları vererek incelemeyi tamamladı.

 

 14-12-201615-12-201615-12-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.