Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Almanya Hamburg Ticaret Odası İle Mesleki ve Teknik Eğitim İstişare Toplantısı Yapıldı

Almanya  Hamburg Ticaret Odası İle Mesleki ve Teknik Eğitim İstişare Toplantısı Yapıldı

Genel Müdürümüz Kemal Varın NUMANOĞLU, Almanya-Hamburg Ticaret Odasıyla yapılan toplantıya katıldı. Almanya' da uygulanan mesleki ve teknik eğitim modelinde güncel uygulamalar, ticaret odalarının mesleki eğitime katkısı, mesleki eğitim mezunlarına verilen haklar, işletmelerde beceri eğitimi uygulamaları, belgelendirme, denklik, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, göçmenlerin mesleki ve teknik eğitime alınması, mesleki ve teknik eğitime yönlendirme, işletme eğitiminde sivil toplum kuruluşlarının katkısı gibi konularda karşılıklı görüş alış verişinde bulundu.

Türkiye ve Almanya' da yapılan mesleki ve teknik eğitimin karşılıklı olarak değerlendirilerek deneyimler paylaşıldı.

Ayrıca, profesyonel meslek mensuplarının hizmetiçi eğitim yoluyla mesleki becerilerin geliştirilmesi yönünde çalışmalar yapan Bosch Rexrodt Eğitim Merkezinde yetişkinlere yönelik yapılan eğitimlerle ilgili bilgi alarak değerlendirmelerde bulundu.

 

Daha sonra Dezavantajlı veya göçmen durumda olan öğrencileri mesleki ve teknik eğitime hazırlamak amacıyla oluşturulan bir okulu ziyaret ederek ilgililerden öğrencilerin okula yönlendirilmesi, meslek seçiminde rehberlik, işletmede beceri eğitimleri, uygulanan eğitim programları, öğrencilere verilen belgeler, koordinatör öğretmenlik uygulaması gibi konuklarda bilgiler aldı.

10-12-201910-12-2019

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.