Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

AHŞAP OYUNCAK YARIŞMASI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Genel Müdürlüğümüzce, öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek, doğal ve sağlıklı, yerli ahşap oyuncak çeşitliliğini artırmak, yetenekli öğrencileri sektöre kazandırmak, yeni, ergonomiye uygun, araştırma ve geliştirme odaklı, ülke ekonomisine katkı sağlayabilecek oyuncakların tasarlanmasını sağlamak amacıyla Ahşap Oyuncak Yarışması düzenlenecektir. Bu yarışmanın, çocuklarımızın, sağlıklı ahşap oyuncaklara yönelmesi için bir vesile olmasını hedeflemekteyiz.

Bilindiği üzere, çocuklarımızın oynadıkları oyunlar ve oyuncaklar, ruhsal ve fiziksel gelişimleri açısından çok önemlidir. Bu bilinçle, şiddetten uzak ve sevgi odaklı, yaratıcı, üretken, teknoloji bağımlısı olmayan gençler yetiştirmek gayemizdir. Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü olarak, bu faaliyetimizle öğrencilerimizin ders dışı zamanlarını verimli geçirmelerine, okul aidiyet duygularını artırmalarına, tasarladıkları ahşap oyuncaklarla hayallerini yansıtmalarına aracı olmak düşüncesindeyiz. Bu konuda atılacak adımlar, Genel Müdürlüğümüze bağlı kurumlarımızın katılımıyla birlikte büyüyecek ve anlam kazanacaktır. Geleceğimizi şekillendiren kıymetli öğretmenlerimizin rehberliğinde öğrencilerimiz,  hünerli  elleriyle  ahşaptan  oyuncaklar yaparlarken, tasarımlarına yansıyacak olan yüreklerindeki sevgi, yüzlerindeki gülümseme ve gözlerindeki ışıltı en değerli kazanımımız olacaktır.     

Bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz Ahşap Oyuncak Yarışmasıyla ilgili bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Yarışma şartnamesine ulaşmak için tıklayınız.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.