Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Ahşap Oyuncak İstişare Toplantısı Yapıldı

Ahşap Oyuncak İstişare Toplantısı Yapıldı

Ulusal ve uluslararası ölçekte gelişmelere açık olan alanlardan biri olan ahşap oyuncak sektörüyle ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak amacıyla Ahşap Oyuncak İstişare Toplantısı yapıldı.

Genel Müdürümüz Kemal Varın NUMANOĞLU Başkanlığında yapılan toplantıya, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü,  Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Ders Aletleri Yapım Merkezi temsilcileri ile pilot olarak seçilen Ankara, Altındağ İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,  İstanbul, Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bursa, İnegöl Hacı Sevim Yıldız Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Balıkesir Dursunbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Konya, Akşehir, İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Samsun, Tekkeköy Ali-Emine Kahvecioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin müdürleri katılım sağladı.

Açılış konuşmasını yapan Sayın NUMANOĞLU, okullarımızın yaptığı ahşap oyuncak çalışmalarının öğretmen ve öğrencilerimize önemli bir tasarım becerisi kazandırdığını, okullarımızın yapılan ar-ge çalışmaları sonucunda hem özgün tasarımlar geliştirdiğini hem de herhangi bir tasarımı rahatlıkla üretebilecek seviyeye geldiğini belirtti.

 Toplantı sonucunda özellikle okul öncesi eğitim ve özel eğitim öğrencileri için okullarımız tarafından özgün tasarımlar geliştirilerek sağlıklı ahşap üretim yapılması için işbirliği yapılmasına karar verilmiştir.

30-12-201930-12-2019

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.