Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Ahilik Anlayışında Sanat ve Estetik Konulu Kısa Film Yarışması Ödül Töreni Kırşehir'de yapıldı.

Ahilik Anlayışında Sanat ve Estetik Konulu Kısa Film Yarışması Ödül Töreni  Kırşehir'de yapıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ, Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Murat NEDİRLİ ile birlikte "Ahilik Anlayışında Sanat ve Estetik Konulu Kısa Film Yarışması Ödül Töreni"ne katılmak ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kırşehir İlini ziyaret etti.

Genel Müdürümüz Ali KARAGÖZ'ün Kırşehir'deki programı İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Yasin GÜLŞEN'i ziyaretiyle başladı. Genel Müdürümüz Ali KARAGÖZ tarafından, İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda "Anadolu'nun Özünden Sözüne Söyleşi Dizisi" kapsamında il millî eğitim müdürlüğü yöneticileri, mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumların müdürleri, alan şefleri, öğretmenleri ve öğrencilerinin katıldığı "Mesleğimi Seviyorum, Mesleğimi Seçiyorum" konulu söyleşi gerçekleştirildi. Ardından beraberindeki heyetle birlikte Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan Engelsiz Onarım Merkezini ziyaret etti.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda gerçekleşen "Ahilik Anlayışında Sanat ve Estetik Konulu Kısa Film Yarışmasının Ödül Töreni" ile devam eden programa; Kırşehir Valisi Hüdayar Mete BUHARA,  Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa Kasım KARAHOCAGİL, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Murat NEDİRLİ, İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Yasin GÜLŞEN, Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ, üniversite yetkilileri, akademik ve idari personel, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerin yanı sıra yarışmada dereceye giren illerden gelen öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yarışma değerlendirme komisyonunun titizlikle seçtiği eserler arasından mansiyon ödülünün sahibi Balıkesir Fahri Kiraz Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olurken, üçüncülük kazanan eser Aydın Kuşadası Meslekî Eğitim Merkezi, ikincilik kazanan eser Denizli Atatürk Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ve birincilik kazanan eser ise Mersin Ticaret Odası Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan eser oldu.

Yarışma ödül töreninin ardından Kırşehir'de yapımı devam eden 40 derslikli, 10 atölyeli Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatını ziyaret eden Genel Müdürümüz Ali KARAGÖZ yetkililerden bilgi aldıktan sonra Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğünde il millî eğitim müdürlüğü yöneticileri ve ilçe millî eğitim müdürlerinin yer aldığı "İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı"na katılan Genel Müdürümüz, mesleki ve teknik eğitim başta olmak üzere Kırşehir eğitimi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Genel Müdürümüzün Kırşehir'deki programı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi tarafından Ahilik Araştırma Merkezinde düzenlenen Fütüvvetname Sohbetleri ile sona erdi.

31-05-202431-05-202431-05-202431-05-202431-05-202431-05-202431-05-202431-05-202431-05-202431-05-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.