Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Ahi Evran'ın Doğumunun 850'nci Yıl Dönümünde "Ahi Evran Ve Ahilik" Temalı "Yardımlaşma Ve Adil Paylaşım" Konulu Resim Yarışması Düzenlendi.

Ahi Evran'ın Doğumunun 850'nci Yıl Dönümünde

Ahi Evran'ın doğumunun 850'nci yıl dönümü münasebetiyle Ticaret Bakanlığı, Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı yürütücülüğünde;  "Ahi Evran ve Ahilik" temalı "Yardımlaşma ve Adil Paylaşım" konulu resim yarışması düzenlenmiştir.

Söz konusu etkinlik kapsamında, Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünde yapılan değerlendirme sonucu; Türkiye birincisi Sinop ili Sultan Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Nurdan ÇETİN, Türkiye ikincisi Konya ili Karatay Ahi Evran Mesleki Eğitim Merkezi öğrencisi Mehmet Şahin BARAN, Türkiye üçüncüsü Trabzon ili Ortahisar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Rabia ARSLAN, Mansiyon alan Gaziantep ili Şehit Karayılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Enes EKİNCİ oldu.

13-19 Eylül 2021 tarihinde düzenlenen 34. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında dereceye giren öğrencilere Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ve Bakanlığımızın da katıldığı Kırşehir'de 16 Eylül 2021 tarihinde Cacabey Meydanı'nda Ahi Evran Yılı Resim Yarışması Ödül Töreninde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından ödülleri/plaketleri verildi.

Söz konusu etkinliğe emeği geçen tüm paydaşlarımıza, öğrenci ve öğretmenlerimize, çalışmaları ve katılımları nedeniyle teşekkür ederiz.

22-09-2021

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.