Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Ahi Evran'ın Doğumunun 850'nci Yıl Dönümünde "Ahi Evran Ve Ahilik" Temalı "Yardımlaşma Ve Adil Paylaşım" Konulu Resim Yarışması Düzenlendi.

Ahi Evran'ın Doğumunun 850'nci Yıl Dönümünde

Ticaret Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının işbirliği ile Ahi Evran'ın doğumunun 850. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Türkiye genelinde düzenlenen "Ahi Evran ve Ahilik" temalı "Yardımlaşma ve Adil Paylaşım" konulu resim yarışması düzenlenerek, dereceye giren öğrenciler belirlendi.

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünde 1 Eylül 2021 tarihinde Ahi Evran ve Ahilik Resim Yarışması Bakanlık Değerlendirme Komisyonu tarafından 40 ilden gelen il birincilerine ait eserler değerlendirilerek dereceye giren öğrenciler belirlendi.

Yapılan değerlendirme sonucuna göre; Türkiye birincisi Sinop ili Sultan Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Nurdan Çetin, Türkiye ikincisi Konya ili Karatay Ahi Evran Mesleki Eğitim Merkezi öğrencisi Mehmet Şahin Baran, Türkiye üçüncüsü Trabzon ili Ortahisar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Rabia Arslan, Mansiyon Gaziantep ili Şehit Karayılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Enes Ekinci oldu.

Dereceye giren öğrencilere Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından Kırşehir'de 16 Eylül 2021 tarihinde Ahilik Haftası etkinliği kapsamında düzenlenecek ödül töreninde ödülleri verilecektir.

 

07-09-202107-09-2021

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.