Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Ağrı'nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması Finalleri Ağrı'da Yapıldı.

Ağrı'nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması Finalleri Ağrı'da Yapıldı.

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ, İzleme, Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Daire Başkanı Muzaffer AYDIN ve Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Murat NEDİRLİ ile birlikte "Ağrı'nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması" final programına katılmak üzere Ağrı İline ziyarette bulundu.

Ağrı Valiliği himayelerinde Ağrı İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Hayrettin Atmaca Sağlık, Eğitim ve Teknoloji Geliştirme Vakfı işbirliği ile Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illeri arasında düzenlenen "Ağrı'nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması" finali Ağrı Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Kendi tasarladıkları ve programladıkları robotlarla parkurda en hızlı turu atan ekipler birincilik için yarıştı. Iğdır Bilim Sanat Merkezi, kıyasıya mücadeleden birinci olarak büyük ödülü alma sevincini yaşadı. Iğdır Aras Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Ağrı Merkez 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi üçüncü ve Kars Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise dördüncü oldu. Ağrı Valisi Mustafa KOÇ, Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ ve İl Millî Eğitim Müdürü Hasan KÖKREK ilk üçe giren takımlara kupa, madalya ve para ödülü takdim etti.

Genel Müdürümüz Ali KARAGÖZ ve beraberindeki heyet yarışmanın ardından Kültür ve Kongre Merkezi'ne geçerek Erol Parlak Güzel Sanatlar Lisesi 12. sınıf öğrencilerinin yapay zeka ile tasarladığı resimlerin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi.

Genel Müdürlüğümüzün başlatmış olduğu "Anadolu'nun Özünden Sözüne Söyleşiler" projesi kapsamında bu ay "Anadolu'da Girişimcilik ve Teknoloji" temasıyla söyleşi gerçekleşti. Söyleşide konuşan Hayrettin Atmaca Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Adem ATMACA, girişimcilik ve teknolojinin önemini vurguladı.

Genel Müdürümüz Ali KARAGÖZ konuşmasında, mesleki ve teknik liselerin ülkenin kalkınmasında önemli rol oynadığını belirterek bu okullardan mezun olan öğrencilerin mühendis ve teknisyen ihtiyacını karşıladıklarını belirtti. Genel Müdürümüz ve yanındaki heyet Ağrı Valisi Mustafa KOÇ'u makamında ziyaret ederek Ağrı İl programını tamamladı.

16-05-202416-05-202416-05-202416-05-202416-05-202416-05-202416-05-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.