Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

AA, 100 Yıllık Habercilik Deneyimini Meslek Liselerine Aktaracak

Millî Eğitim Bakanlığı ile AA arasında, meslek liselerindeki gazetecilik, radyo televizyon, grafik, fotoğraf, halkla ilişkiler bölümü öğretmen ve öğrencilerinin yeterliliklerinin artırılmasına yönelik eğitim faaliyetlerini kapsayan iş birliği protokolü imzalandı.
AA, 100 Yıllık Habercilik Deneyimini Meslek Liselerine Aktaracak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Anadolu Ajansı (AA) arasında, meslek liselerindeki gazetecilik, radyo televizyon, grafik, fotoğraf, halkla ilişkiler bölümü öğretmenlerinin ve öğrencilerinin yeterliliklerinin artırılmasına yönelik mesleki ve teknik eğitim faaliyetlerini kapsayan iş birliği protokolü imzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Anadolu Ajansı arasında "Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü", AA Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu'nun katılımıyla Milli Eğitim Bakanlığında imzalandı.

Özkaya, törendeki konuşmasında, köklü, yeniliklere açık ve dinamik bir kuruluş olan Anadolu Ajansında, hem Türkiye'nin enerjisini hem de Türk insanının potansiyelini ve dünya vizyonunu ortaya koyabilecek işlere imza atıldığını anlattı.

Bu kapsamda, bu vizyonun yayılması hedefiyle 2011'de Haber Akademisinin kurulduğunu hatırlatan Özkaya, bu hedef doğrultusunda kurumlarla karşılıklı bilgi paylaşımını çok önemsediklerini vurguladı.

Özkaya, MEB ile AA arasında imzalanan protokole ilişkin, şu değerlendirmelerde bulundu:

"AA Haber Akademisinin insan yetiştirme ve Türkiye'deki eğitim kalitesine katkıda bulunma hedeflerinin en güzel, verimli ürünlerinden biri bu anlaşma olacak. Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız bu iş birliği, bize de yeni açılımlar getirecek. İş birliği anlaşması ile AA'daki habercilerin, kameraman ve foto muhabirlerinin birikiminin ilgili alanlarda eğitim alan gençlerin istifadesine sunulması hedefleniyor. Bunun çok doğurgan bir anlaşma olduğunu düşünüyoruz. İnsana yatırım, en büyük yatırım. AA da insan odaklı çalışmaları çök önemsiyor. Bu çerçevede AA'nın isimsiz kahramanlarının meslekteki birikimini teorik anlamda paylaşabileceği düzlem oluşacak."

AA'nın 100 ülkede yapılanması bulunduğuna işaret eden Özkaya, "Anadolu Ajansı bu birikimi, kendi içinde tutuyordu. Bu protokol, habercilikteki birikimimizi dışarıya yayma fırsatı da sağlayacak." dedi.

20-09-2019

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - https//mtegm.meb.gov.tr/mebpanel/onizlemeRedirect.php?KNO=1013CHK=a1eb88aa04d4cd13ee32e1a50b86e7d5e8d427d1

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.