Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

32. Ahilik Haftası Kutlamaları Yapıldı

32. Ahilik Haftası Kutlamaları Yapıldı

Ahilik kültürünün tanıtılması, esnaf ve sanatkâr teşkilatlarında yaşatılması amacıyla 16-22 Eylül 2019 tarihleri arasında 32. Ahilik Haftası Kırşehir merkez olmak üzere 81 ilimizde coşkuyla kutlanmıştır.

Ahilik Haftası Kutlamaları Merkez Yürütme Kurulu tarafından her yıl Ahilik Kültürüne hizmet edenlere verilen "Ahilik Hizmet Ödülü"ne bu yıl Millî Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya SELÇUK' lâyık görülmüştür. Ahilik Hizmet Ödülünü Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Kemal Varın NUMANOĞLU Bakanımız adına almıştır.

Ahilik kültüründe var olan sevgi, saygı, dürüstlük, iş disiplini ve ahlaki değerlerini öğrenmeleri için mesleki eğitim merkezlerinde öğrenim gören çırak öğrenciler arasında Ahilik ve Mesleki Eğitim Hakkında Sloganlı Afiş Tasarım Yarışması ile Bir Çırağın 15 Temmuz Hatırası Kompozisyon Yarışması düzenlenmiştir. Bu kapsamda düzenlenen yarışmada dereceye giren eser sahibi öğrencilerimize ödülleri 32. Ahilik Haftası Kutlaması töreninde Kırşehir'de verildi.

Ahilik Kutlamaları Merkez Yürütme Kurulu üyesi olarak Bakanlığımız adına Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Kemal Varın NUMANOĞLU başkanlığında Eğitim Politikaları Daire Başkanı Sayın Recep ALTIN, İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanımız Sayın Süleyman AKGÜL görevli öğretmenler Osman DOLGUNYÜEK ve Zeynel GÜNDOĞMUŞ temsilen katıldılar. Kutlamalar süresince, yarışmaya katılan öğrencilerimiz, danışman öğretmenler, yarışma değerlendirme komisyonu üyeleri ile aileleri Kırşehir Ticaret İl Müdürlüğünce misafir edildiler.

23-09-201923-09-201923-09-2019

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.