Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

21 Mart 2018 tarihinde İstanbul´da Müsteşar Yardımcısı Sn. Ercan DEMİRCİ Başkanlığında sektör temsilcileri bir araya gelmiş ve istişare toplantısı gerçekleştirilmiştir

Mesleki ve teknik eğitime tüm paydaşların; eğitsel, yönetsel ve sektörel süreçlere nitelikli bir şekilde dâhil edilmesi sağlanacaktır.
21 Mart 2018 tarihinde İstanbul´da Müsteşar Yardımcısı Sn. Ercan DEMİRCİ Başkanlığında sektör temsilcileri bir araya gelmiş ve istişare toplantısı gerçekleştirilmiştir

 

Ülkemizin; sürdürülebilir ekonomik ve sosyal kalkınmasını sağlayabilmesi, güçlü bir küresel aktör olabilmesi ve bunlar için en önemli kaynak olan nitelikli insan gücü ihtiyacının karşılanabilmesi için, güçlü bir mesleki ve teknik eğitim sisteminin önemi tartışılmazdır.

Bakanlığımız mesleki ve teknik eğitim algısını yükseltmek amaçlı çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalar kapsamında hali hazırda var olan mesleki eğitimin sektörle işbirliğini daha da güçlendirmek ve 2023 hedeflerine hep birlikte kararlılık içerisinde ulaşmak Millî Eğitim Bakanlığı olarak birinci önceliğimizdir.

Bu doğrultuda; ülkemiz ekonomisine yön veren KOÇ, SABANCI, SANKO ECA ELGİNKAN, SİEMENS, VESTEL, MERCEDES, TÜRK TRAKTÖR, RMK MARİNE, İSTANBUL ALTIN RAFİNERİSİ, DOĞTAŞ, SÜTAŞ ve ANADOLU GRUBU şirketlerinin yönetim kurulu başkanları ve üst düzey yöneticileri ile güçlendirilmiş bir diyalog tesis etmek, mesleki eğitimin geleceğini birlikte şekillendirmek, mesleki ve teknik eğitim sisteminde geliştirilmiş yeni yaklaşımlar ve uygulamaları paydaşlarımıza sunarak görüş ve fikirlerini almak amacıyla; 21 Mart 2018 tarihinde İstanbul’da saat 10.00’da MEB Müsteşar Yardımcısı Sn. Ercan DEMİRCİ Başkanlığında; Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sn. Osman Nuri GÜLAY ve sektör temsilcileri ile bir araya gelinmiş ve istişare toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya davet edilen sektör temsilcilerinden geniş katılım sağlanmış, mesleki ve teknik eğitimin eğitsel, yönetsel ve sektörel süreçlerine tüm paydaşların nitelikli bir şekilde dâhil edilmesi konusunda istişareler yapılmıştır.

21-03-201821-03-201821-03-201821-03-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.