Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

2016 mali yılı e-Pansiyon Uygulaması

Genel Müdürlüğümüze bağlı Pansiyonlu okulların kullanması için e-Okul Bünyesinde e-Pansiyon modülü açılmıştır. 2016 mali yılda başlanmak üzere pansiyon bütçeleri e-Pansiyon modülündeki bilgiler esas alınarak yapılacaktır. Bu yüzden bilgilerin güncel tutulması önem arz etmektedir.

E-Okul bünyesinde e-pansiyon modülü açılmıştır. Pansiyonda barınan paralı ve parasız öğrencilerle ilgili bilgileri e-Pansiyon modülüne tam ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir.

Ayrıca, e-Pansiyon modülünün altında e-Bütçe modülü de kullanıma girecek ve 2016 Ocak ayından itibaren pansiyon bütçelerinin hazırlanmasında bu modül kullanılacaktır. 2016 Pansiyon Bütçelerinin hazırlanmasında e-Pansiyonda kayıtlı ve bilgileri eksiksiz girilmiş öğrenci sayısı esas alınacaktır. Okul Pansiyon bütçeleri mali yıl itibariyle düzenlenmekte ve Bakanlığımızca onaylanmaktadır. Okulların pansiyon bütçelerinin öğrenci sayısına göre yeterli ödeneği almaları için e-Pansiyon modülünde yatılı öğrenci bilgilerinin güncel tutulması, varsa eksik bilgilerin tamamlanması önem arz etmektedir.

Pansiyon bütçesinin 2016 Yılı Merkezi Yönetim Geçici Bütçe Kanunu’nun M Cetvelinde belirtilen 2.815 / 280 gün x 91gün = 915 TL’ye göre 01.01.2016 tarihinden 31.03.2016 tarihine kadar geçerli olmak üzere; e-Okul modülü üzerinde e-Pansiyon uygulamasında yer alan e-Bütçe işlemleri bölümündeki Pansiyon Gelir-Gider Cetveli veri giriş ekranındaki alana en geç 07.01.2016 tarihine kadar ekteki kılavuzda belirtilen esaslara göre veri girişi yapılarak pansiyonlu kurum müdürlüklerince kaydedilecektir. 25.12.2015 tarihli ve 13364487 sayılı Müsteşarlık makam yazısında belirtilen M cetveli ücreti İlkokul, ortaokul ve Ortaöğretime bağlı pansiyonlu okullar için geçerlidir. Bütçeler elektronik ortamda Bakanlığımızca incelendikten sonra onaylanacak, onaylı bir örneği okul müdürlüğünde muhafaza edilmek, bir örneği de okulun bağlı bulunduğu Saymanlık/Mal Müdürlüğüne teslim edilmek üzere valiliklere gönderilecektir.

Bu konuda yardımcı olmak üzere hazırlanan e-Bütçe 2016 Malî Yılı Gelir-Gider Cetveli Hazırlama Rehberine buradan ulaşılabilir. 

a) 25.12.2015 tarihli ve 13364487 sayılı Müsteşarlık makam yazısı

b) 2016 mali yılı Bütçe Hazırlama Rehberi için TIKLAYINIZ.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.