Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

11 inci Uluslararası MEB Robot Yarışma Tarihleri ve Salonu Belli Oldu

11 inci Uluslararası MEB Robot Yarışma Tarihleri ve Salonu Belli Oldu

2017 yılında Konya’da gerçekleştirilecek olan 11 inci Uluslararası MEB Robot yarışmasının hazırlık toplantısı 10-12 Ağustos 2016 tarihleri arasında Konya Karatay İMKB Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Çalışmada;

·         Onuncu Uluslararası MEB Robot Yarışması verilerinin değerlendirilmesi,

·         Yarışma ile ilgili bilgi, belge ve deneyimlerin 11 inci Uluslararası Robot yarışmasında görev yapacaklara aktarılması,

·         Yarışmanın yapılacağı salonun ve yarışma kategorilerinin belirlenmesi

konularına yer verildi.

10 uncu Uluslararası MEB Robot Yarışması Temalı, Çizgi İzleyen, Hızlı Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo, Hareketli Robotlar (Robotino) ve Serbest Robot olmak üzere 7 (yedi) farklı kategoride gerçekleşmişti.

11 inci Uluslararası MEB Robot yarışması Konya Spor ve Kongre Merkezinde 10-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılmasına karar verilmiş olup yarışmada farklı kategorilere de yer verilmesi planlandı.

Yarışma kategori dokümanları ve uygulama kılavuzu ilerleyen tarihlerde http://mtegm.meb.gov.tr ve http://robot.meb.gov.tr adreslerinde yayımlanacaktır.

16-08-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.