Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

1000 OKULDA PATENT-TESCİL VE PROJE EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

   
1000 OKULDA PATENT-TESCİL VE PROJE EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

 Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde görev yapan öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile Patent-Faydalı Model ve Marka-Tescil çalışmaları ve TÜBİTAK Projeleri konularında eğitimler gerçekleştirilecektir. Aktif çevrimiçi-uzaktan eğitim yoluyla gerçekleşecek eğitim faaliyetine 2000 öğretmenin katılması planlanmaktadır.

 

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamındaki okullarımızda görev yapan alan öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşecek Patent-Faydalı Model Marka-Tescil İşlemleri ve TÜBİTAK Projeleri Eğitimleri, Zoom alt yapısı kullanılarak toplamda 4 grup için 4 günlük program halinde yapılacaktır.

 

Bakanlığımızca 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında başlatılan Patent-Faydalı Model ve Marka-Tescil farkındalığı kapsamında yapılacak bu eğitimlerin yaygınlaştırılması ve önümüzdeki yıl içerisinde Genel Müdürlüğümüze bağlı  "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" ve AR-Ge Merkezleri kapsamındaki okullarımızda görev yapan tüm öğretmenlerimizin eğitimlere katılımı hedeflenmektedir.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - https//mtegm.meb.gov.tr/mebpanel/onizlemeRedirect.php?KNO=1013CHK=a1eb88aa04d4cd13ee32e1a50b86e7d5e8d427d1

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.