T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü
Ana Sayfa  Haberler  TEGEV Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı ile Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı
TEGEV Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı ile Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı Yayın tarihi: 11.06.2012 - 11:31 - Görüntülenme Sayısı: 1482

Genel Müdürlüğümüz ile TEGEV Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı arasında 28 Eylül 2011 tarihinde Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalanmıştır.

Protokolle; TEGEV Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı teknik iş birliğinde; değişik seviye ve uygulama konuları ile ilgili olarak mekatronik ve mekatronik biliminin alt ve ara disiplinlerini oluşturan tüm konularda ve bu eğitim ile bütünleşmesi gereken kişisel beceriler ve işletme ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere tüm diğer entegre konularda meslekî eğitim, seminer, meslek kursları veya geliştirme ve uyum kursları açılması ve uygulanması gerçekleştirilecektir.               

Protokol kapsamında kurs açılacak okullar, okul müdürlüğü ile Vakıf yetkilisinin görüşleri alınarak Bakanlığın onayıyla aşağıda sayılan illerde faaliyet gösteren okullarda uygulanacaktır.               

Uygulanacağı İller:                Adana, Adıyaman, Ankara, Balıkesir, Bursa, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Rize, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Yalova ve Zonguldak.       

Protokol 5 (beş) yıl yürürlükte kalacaktır.