Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Singapur Dışişleri Bakanlığı Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

25 Eylül 2014 tarihinde Singapur Heyeti ve TİKA temsilcilerinin katılımıyla mesleki ve teknik eğitimde işbirliğinin artırılmasını teminen Genel Müdürlüğümüzde bir toplantı gerçekleştirdik
Singapur Dışişleri Bakanlığı Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti


Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) yetkilileri ile beraber Singapur Dışişleri Bakanlığı, Teknik İşbirliği Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Harold Lee Tien Loong ve Teknik İşbirliği Yetkilisi Tan Ser Hui Nicole 25 Eylül 2014 tarihinde Genel Müdürlüğümüzü ziyaret ettiler. Toplantıya Genel Müdürlüğümüzü temsilen Daire Başkanı Şennur ÇETİN ve Eğitim Uzmanı Özlem KALKAN katılmış olup, ziyaret esnasında kendilerine Genel Müdürlüğümüzü ve Türkiye´de Mesleki ve Teknik Eğitimi genel hatlarıyla anlatan bir sunum gerçekleştirilmiştir.

 

Singapur İşbirliği Programı kapsamında (Singapore Cooperation Programme) Singapur´un diğer ülkelere teknik destek verdiğini belirten ve Programı kısaca anlatan heyet, mesleki ve teknik eğitim alanında özellikle insan kaynaklarını geliştirme ve iktisadi kalkınma alanlarında deneyim ve uzmanlık bilgisi paylaşıldığını aktarmıştır.

 

Program kapsamında işbirliği olanakları ve çalışma modalitelerinin paylaşıldığı toplantıda Genel Müdürlüğümüz 3-7 Kasım 2014 tarihleri arasında Singapur´da gerçekleştirilecek "Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetici ve Liderleri için Eğitim" başlıklı kursa davet edilmiş olup mesleki ve teknik eğitimde ikili ilişkilerin artarak sürdürülmesi hususunda temennilerde bulunuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Kızılay ANKARA - Telefon Rehberi

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.