Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mardin İlinde Beyaz Bayrak Projesi Belge Dağıtım Töreni Yapıldı

Mardin İlinde Beyaz Bayrak Projesi Belge Dağıtım Töreni Yapıldı

Bakanlığımıza bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla, 2006 yılından bu tarafa Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında işbirliği protokolü kapsamında “Temiz Okul, Sağlıklı Okul” sloganıyla başlatılana çalışmalar sürdürülmektedir.  2018 yılında Mardin ili Beyaz Bayrak denetim ekibi tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde, Mardin ilindeki okullardan 481 okul Beyaz Bayrak ve Sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Genel müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY, öğrenci sağlığı için geliştirilen bu projelere destek ve katkılarından dolayı duyduğu menmuniyeti ifade ederek başta Mardin Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüze, Sağlık Müdürümüze ve emeği geçen tüm çalışanlara teşekkkürlerini bildirmiştir. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Sayın Ertuğrul GEÇGİL, Mardin Valisi ve Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa YAMAN ve Sağlık Bakanlığı Temsilcisi katılımı ile 06.04.2018 tarihinde gerçekleştirilen, Beyaz Bayrak Belge dağıtım töreniyle Beyaz Bayrak ve Sertifika almaya hak kazanan 481 okul/kurumlara Beyaz Bayrak ve Sertifika verilmiştir. Ayrıca Programa Mardin İli Kaymakamlarımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz katılım sağlamıştır.

06-04-201806-04-201806-04-201806-04-201806-04-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - Telefon Rehberi

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.